Twoja linia zdrowia i urody

Morwa biała – pomocna w cukrzycy oraz odchudzaniu

Opublikowane przez dnia sty 18, 2011 | 5 comments

Morwa biała – pomocna w cukrzycy oraz odchudzaniu

Morwa biała jest uprawiana w wielu częściach świata, a jej liście wykorzystywane są między innymi jako pożywienie dla jedwabników czy do parzenia herbaty.

Humavit Morwa Biała uzupełnia codzienną dietę w substancje stabilizujące poziom glukozy we krwi oraz wpływające na po-posiłkowe przyswajanie cukru. Składniki preparatu wspomagają też proces odchudzania.

Co warto jeszcze wiedzieć o właściwościach tego niezwykłego drzewa? Koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

Morwa biała – znana od wieków

Owoce Morwy Białej

Owoce Morwy Białej

Morwa biała jest uprawiana w wielu częściach świata, a jej liście wykorzystywane sąmiędzy innymi jako pożywienie dla jedwabników czy do parzenia herbaty. Od najdawniejszych czasów ludy azjatyckie używały świeżych lub suszonych owoców morwy do słodzenia oraz barwienia napojów i potraw. Owoce morwy nadają się do spożycia na surowo, jak również jako soki, marmolady i wina. Badania wykazały, że liście morwy białej wykazują niezwykłe właściwości. Działają stabilizująco na poziom cukru we krwi, ograniczając jego przyswajanie przez organizm, dlatego mogą być polecane pomocniczo w cukrzycy typu 2 oraz przy odchudzaniu.

Morwa Biała – cukier pod kontrolą!

Wiemy, że tajemnica skutecznego odchudzania tkwi w liściach morwy białej (Morus alba), które hamując działanie enzymów odpowiedzialnych za rozkład węglowodanów w organizmie, pomagają w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała i wspomagają odchudzanie. Dlatego powstał preparat Humavit Morwa Biała. Liść morwy białej, będący głównym składnikiem tego suplementu, wpływa na po-posiłkowe przyswajanie cukru. Zawiera substancje hamujące działanie enzymów odpowiedzialnych za rozkład węglowodanów w organizmie. Dzięki temu część węglowodanów, przechodząc przez jelita, pozostaje niestrawiona i wydalona z organizmu – prowadzi to do ograniczenia wchłaniania glukozy przez organizm i uzyskania niższego poziomu cukru we krwi.

Humavit Morwa Biała

Humavit Morwa Biała

Humavit Morwa Biała – polecana przez polskich farmaceutów

Niezwykłe właściwości morwy białej docenili także polscy farmaceuci. Zapytani, który preparat obniżający poziom cukry we krwi będą najczęściej polecali swoim pacjentom w 2010 roku*, na trzecim miejscu wymieniali właśnie tabletki HUMAVIT MORWA BIAŁA. Farmaceuci wiedzą, które produkty są godne zaufania – skuteczne i bezpieczne. Dlatego wypróbuj Morwę Białą już dziś!

(*Ankieta przeprowadzona w 2009 roku wśród polskich aptekarzy na zlecenie magazynu „Świat Farmacji”, dotycząca najczęściej polecanych preparatów bez recepty. Badanie ma na celu wyróżnienie leków i suplementów, które cieszą się zaufaniem farmaceutów, na co dzień pracujących w aptece i polecających je pacjentom.)

Morwa Biała – ciekawostki

Drzewo Morwy Białej

Drzewo Morwy Białej

Najstarsza morwa biała w Polsce (wg Pacyniaka) rośnie w Sulechowie (woj. zielonogórskie). Ma ona 237 lat, obwód pnia 412 cm, pierśnicę 131 cm, a wysokość 18 m. Gatunek ten jest hodowany w Europie od Średniowiecza. Wykorzystanie drzew morwy do hodowli jedwabników, których gąsienice żerują na liściach tego drzewa – zgodnie z legendami chińskimi – sięga 46 wieków, czyli do roku 2600 przed naszą erą. Źródła historyczne datują początek wykorzystania kokonów jedwabników, więc i drzew morwy na 30 wieków p.n.e. Późniejsza historia drogi morwy i jedwabników do Europy wiedzie przez Japonię, Persję, Bizancjum, Rzym i Francję. Pierwsze papierowe pieniądze Chińczycy wykonali z kory i łyka morwy białej. Pędy i liście morwy zawierają hormon wzrostu. Liście morwy są pięknym przykładem heterofilii u drzew. Heterofilia to tzw. różnolistność co oznacza, że na jednym drzewie możemy spotkać liście o zupełnie różnych kształtach. Najnowszym odkryciem jest zastosowanie morwy białej w kosmetyce medycznej. Używa się ją jako skuteczny lek na przebarwienia, działa też na skórę przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia. Bardzo szybki wzrost pędów morwy oraz ich wysoka kaloryczność umożliwiają zaś użycie biomasy tej rośliny jako biopaliwo.

Tydzień z Morwą Białą


Chcecie wiedzieć jeszcze więcej o morwie białej? Zapraszamy na nasz profil na Facebooku. Wraz z tym artykułem rozpoczynamy ‘Tydzień z Morwą Białą’, w którym będziemy publikować wiele ciekawostek i informacji związanych z właściwościami morwy białej oraz naszym suplementem diety Humavit Morwa Biała, którego głównym składnikiem są właśnie liście morwy białej. Obserwujcie uważnie nasz profil i czytajcie prezentowane przez nas materiały.

Pozostaw Komentarz

comments

Powered by Facebook Comments

5 Komentarze

Join the conversation and post a comment.

 1. Gość

  Czy można to przyjmować nie mając problemu z cukrzycą?

 2. Humavit

  Humavit Morwa Biała – suplement ten został skomponowany dla osób które:
  - znajdują się w grupie ryzyka – profilaktycznie kontrolujących poziom cukru we krwi,
  - mają problem z cukrzycą- wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi,
  - jak i dla osób które nie zetknęły się nigdy z problemem  cukrzycy- a chcą zadbać o utrzymanie prawidłowej wagi/masy ciała.

  Tajemnica skutecznego działania naszego preparatu tkwi w substancjach zawartych w liściach morwy białej, które obniżają po-posiłkowy poziom cukru poprzez ograniczenie metabolizmu cukrów złożonych do glukozy. Humavit Morwa Biała reguluje poziom cukru w organizmie poprzez spowolnienie działania enzymów, biorących udział w trawieniu węglowodanów. Dzięki temu, część z nich pozostaje niestrawiona i jest wydalana. Prowadzi to do zmniejszenia wchłaniania glukozy przez organizm i uzyskania niższego poziomu cukru po posiłku.

  Odpowiadając na pytanie, tak można zażywać ten suplement diety nie będąc chorym na cukrzycę.

 3. manuela

  zaczelam przjmowac ten lek dwa dni temu a juz czuje roznice choruje od2 lat na cukrzyce

 4. manuela

  mam duzy problem w utrzymaniu prawidlowego cukru we krwi

 5. Pola

  czy ktos uzywa morwe biala moze polecic ten lek?
  Manuela: czy jest pomocny?

Trackbacks/Pingbacks

 1. Tajemnice morwy białej – między jedwabiem a dietą | HUMAVIT | Naturalne suplementy diety firmy Varia. - [...] posiłkach pomaga również w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała i wspomaga odchudzanie. Dlatego morwa biała polecana jest w terapii cukrzycy, …

Pozostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • YouTube