, Właściwości skrzypu polnego w suplementach diety

Właściwości skrzypu polnego w suplementach diety

Skrzyp polny znany jest nam głównie ze swoich cennych właściwości, które korzystnie wpływają na wygląd skóry, włosów i paznokci. Jednak to nie wszystko, skrzyp polny od dawna znany jest w medycynie naturalnej i posiada szerokie zastosowanie. Pełni znaczącą rolę w ziołolecznictwie oraz kosmetologii.

Jakie właściwości posiada skrzyp polny?

Skrzyp polny posiada wiele cennych właściwości odżywczych oraz składników, które korzystnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Roślina ta zawiera: żelazo, magnez, fosfor, potas, wapń, kobalt, kwasy organiczne, witaminę C. Skrzyp polny wykazuje liczne właściwości prozdrowotne. Sprawdzi się jako łagodny środek moczopędny w lekkich schorzeniach dróg moczowych. Pomaga w walce z zatrzymaniem się wody w organizmie. Również podczas wszelkich zaburzeń metabolicznych oraz w czasie pooperacyjnym przyspiesza gojenie się ran. Uzupełnia niedobór mikoelementów, usprawnia pracę wątroby i działa odtruwająco, a także obniża ciśnienie krwi.

 Skrzyp polny – jako skuteczny środek moczopędny

Ziele skrzypu stosuje się w schorzeniach dróg moczowych. Ze względu na wysoką zawartość flawonoidów jest on również polecany dla osób z dną moczanową. Do jego głównych zadań należy zwiększenie objętości moczu, a także ułatwienie usuwania szkodliwego nadmiaru moczanów z organizmu bez ryzyka odwodnienia. Regularne picie skrzypu świetnie wpływa na działanie dróg moczowych. Łagodzi ból, a także działa rozkurczowo. Polecany jest w przypadku kamicy nerkowej, skazie moczanowej.

Korzystne działanie na skórę, włosy i paznokcie

Oczywiście należy wspomnieć również o tym, że skrzyp polny od lat stosowany jest również w kosmetologii. Jego korzystny wpływ na zdrowie i wygląd skóry jest znany od lat. Regularna suplementacja skrzypu polnego pozwala kobietom kompleksowo zadbać o swój wygląd. Skrzyp polny to naturalny i bezpieczny środek w walce z nadmiernym wypadaniem włosów, łupieżem lub rozdwajaniem końcówek. Skrzyp polny działa również regenerująco na skórę po wszelkich uszkodzeniach mechanicznych, oparzeniach lub wszelkich stanach zapalnych.

Skrzyp polny jako środek w walce z potliwością

Skrzyp polny wykazuje również cenne właściwości w walce z nadmierną potliwością. Regularne przyjmowanie suplementu diety ze skrzypem polnym sprawia, że nadmiar potu usuwany jest wraz z moczem. Co niestety wiąże się z częstymi wizytami w toalecie.

Dlaczego warto stosować skrzyp polny i pokrzywę z drożdżami firmy HUMAVIT?

·         Pomaga zapobiegać miażdżycy

·         Poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci

·         Zmniejsza potliwość

·         Działa przeciwkrwotocznie

·         Wspiera leczenie schorzeń nerek i układu moczowego

·         Pomaga przy nerwobólach

·         Działa odtruwająco

Opakowanie zawiera 250 tabletek. Należy przyjmować 1 porcję, czyli 4 tabletki. Opakowanie wystarcza na 2 miesiące suplementacji. Działa kompleksowo na włosy, skórę i paznokcie.

Translate »